شرکت اشتادلر

شرکت اشتادلر به عنوان یکی از معتبر ترین و بزرگترین تولید کنندگان ماشین آلات بازیافت از سال 1791 مشغول به فعالیت است. اشتادلر یک شرکت معتبر جهانی است که در زمینه برنامه ریزی، طراحی، تولید و اسمبل کردن پلنت ها و ماشین های سورتینگ اتوماتیک در صنایع بازیافت فعال می باشد. این شرکت تمامی سرویس های مربوط به طراحی مفهومی، طراحی مهندسی، ساخت، بهینه سازی، مونتاژ، دمونتاژ، راه اندازی و خدمات تعمیر و نگهداری را برای خطوط بازیافت و تفکیک را داراست. لازم به ذکر است که بخش های اصلی خطوط تفکیک با راندمان بسیار بالا توسط این شرکت و در آلمان تولید می شوند. همه پلنت های اشتادلر عملکرد بالا و پر بازده ای داشته و با به کارگیری آخرین تکنولوژی های روز دنیا می توانند مطابق با نیاز های مشتری همگام سازی شوند.

پسماند شهری

پسماند شهری انواع پسماند خانگی از جمله پسماند های آلی مانند پسماند غذایی تا مواد متنوع قابل بازیافت دیگر را شامل می شود. این مواد متنوع شامل موادی با چگالی 100 تا 300 کیلوگرم بر متر مکعب می شود: موردی که پلنت ها را به چالش می اندازد چرا که مدیریت این مواد نیازمند پلنتی منعطف اما در عین حال مقاوم می باشد. اشتادلر تاکنون توانسته است تا با تکیه بر توانایی های مهندسین خود پلنت های سورتینگ پسماند شهری با ظرفیت 40،000 تا 1 میلیون تن در سال ساخته و به مشتریان خود تحویل دهد.

ترکیبات بازیافتی خشک

امروزه جداسازی بخش آلی از مواد بازیافتی در بسیاری از کشورها انجام می شود، اما ترکیبات مواد بازیافتی خشک در هر کشور متفاوت است. این مسئله به این معناست که برای هر نوع خاصی از مواد بازیافتی می بایست پلنت مخصوص به آن طراحی و ساخته شود.اشتادلر در ساخت و توسعه اولین پلنت های از این دست دخیل بوده است. اشتادلر با مواد قابل بازیافت در هر کشور آشنا بوده و اطلاع دارد که کدام پلنت ها بهترین نتایج را برای هر مشتری ایجاد می کند.

پسماندهای تجاری

پسماند تجاری شامل دامنه عظیمی از محصولات متفاوت است. مواد و جامدات با حجم های متفاوت و چگالی به نسبت بالا می شود. این بدان معنیست که فشار زیادی بر روی ماشین آلات استفاده شده قرار می گیرد. اما این موضوع برای دستگاه های اشتادلر که از استاندارد های بالایی برخوردار می باشند به آسانی قابل حل است. پلنت های سورتینگ پسماند تجاری اشتادلر تمام جامدات و موادی که در صنایع تولید می شوند را جداسازی می کنند.

بسته بندی های سبک

بسته بندی هایی که برای مصرف روزانه استفاده می شوند، در پلنت های سورتینگ اشتادلر برای بسته بندی های سبک سورت می شود. این پسماند ها شامل انواع مختلفی پلاستیک/پلیمر، آلومینیوم، روهی یا مواد کامپوزیتی از جمله بسته بندی های نوشیدنی می شود. با تکیه بر تجربه های پیشین، اشتادلر پلنت های با عملکرد بالایی را طراحی می کند که می تواند سطح بالایی از خلوص سورتینگ را بدست آورد. مسئله ای که به علت معزل جهانی آلودگی پسماند های پلاستیکی مسئله بسیار مهمی است.

بطری های پلاستیکی

یکی از زمینه های تخصص اشتادلر پیش-سورتینگ بطری های برای پلنت های شستشو است. تجربه عمیق اشتادلر باعث می شود که بالاترین خلوص در خروجی پایانی به دست آید به طوری که برای فرایندهای بعدی آماده شوند. پلاستیک های ترکیبی پرس شده و ترکیبات پرس نشده بطری های پلاستیکی، در چارچوب سورتینگ بطری های پلاستیکی پردازش می شوند.

انواع مشمع

در پلنت های سورتینگ مشمع اشتادلر پلی الفین ها از یکدیگر تمیز داده شده و جدا می شوند. با توجه به همکاری تنگاتنگی که اشتادلر با شرکت KRONES AG دارد، کل فرایند بازیافت مشمع چه از لحاظ کیفیتی و چه بازده بهینه شده است.

کاغذ و مقوا

پلنت های کاغذ و مقوای اشتادلر عمدتا برای سورتینگ حجم بالای پسماند های کاغذ و مقوای صنایع و شهرداری استفاده می شوند. با احداث چند ده پلنت سورتینگ کاغذ و مقوا در 15 سال گذشته، اشتادلر در این زمینه بسیار با تجربه محسوب می شود.

سوخت های ریجکتی(RDF)

“پلنت های سوخت ریجکتی(RDF) اشتادلر هم پسماند های تجاری و هم پسماند های از قبل سورت شده دارای پلاستیک(غیر قابل بازیافت) را هضم می کنند که می توانند مواد ریجکتی با کیفیت بالایی به عنوان خوراک برای تولید
سیمان است. سوخت های ریجکتی برای تولید سیمان استفاده می شوند که می بایست از کیفیت بالایی برخوردار باشند. به همین علت پلنت های اشتادلر ترجیحا از فرایند های جداسازی مکانیکی استفاده می کنند. “

پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی

ترکیب مواد در زمینه پسماند های الکتریکی و الکترونیکی شامد انواع مختلفی وسایل الکترونیکی در اندازه های مختلف می شوند. موبایل، کامپیوتر، پرینتر، تلویزیون، مخلوط کن، یخچال و سیستم های تهویه هوا از جمله این وسایل می باشند. پلنت های سورتینگ برای پسماند های الکتریکی و الکترونیکی می بایست برای بازار پر متقاضی بالاترین کیفیت رضایت بخش باشند. بنابراین نیاز است که چنین پلنت هایی بتوانند علاوه بر جداسازی تیپ های مختلف فلز، آنها را از صفحات پلاستیکی و روکش ها نیز جدا کرده و آنها را به جریان خوراک بازیافتی هدایت کنند.اشتادلر با همکاری شرکت WeeeSwiss Technology با بیش از 25 سال سابقه در بازیافت پسماند های الکتریکی و الکترونیکی، پلنت های سورتینگ بی نظیری از لحاظ کیفیت و بازده تولید می کند.

ترکیبات ساختمانی و پسماندهای بزرگ

“ترکیب مواد ساختمانی یا پسماند های حجیم شامل مواد مقوایی، چوبی، فلزات آهنی، معدنی و مشمع ها می شود.
ترکیب مواد حجیم با چگالی بالا نیازمند ساخت پلنت های مقاوم با تجهیزات با کارایی بالا می باشد. به منظور برآورده کردن این نیاز، اشتادلر جداکننده بالیستیک بسیار قدرتمند STT6000 را طراحی نموده که مختص این نوع پلنت می باشد. “

مواد چوبی

مواد ورودی این نوع پلنت ها شامل تمام انواع چوب، که دارای عناصر آهنی مانند میخ، پیچ، شیشه یا ناخالصی های دیگر هستند را شامل می شود. اشتادلر توانسته است پلنت های سورتینگ چوب با بازده بالایی را طراحی و تولید کند که توانایی بازیافت حداکثر میزان چوب را داشته باشند. اولین پلنت از این دست در سال 2012 نصب و راه اندازی شده است. هدف اصلی این نوع پلنت ها جداسازی تمامی موادی است که فرایند را دچار مشکل می کنند.