021-88712661
021-88550466
info@iranstrick.com

شرکت الکترونیک سیستم با بیش از 35 سال سابقه درخشان در زمینه سیستم های پیچیده اندازه گیری،  اسکنر و اتوماسیون صنعتی بویژه در صنایع تایر ، لاستیک و پلاستیک  یکی از شرکت های اروپایی مطرح در این زمینه می باشد. الکترونیک سیستم در ابتدا با تمرکز بر روی اتوماسیون صنعتی و طراحی درایوها و اینورترهای پرکاربرد در صنایع مختلف کشور ایتالیا و پرورش کارشناسان و مهندسان مجرب، کار خود را شروع کرد و در ادامه با توسعه واحدهای فنی و طراحی بومی، در زمینه سیستمهای اندازه گیری، پیشرفت های چشمگیری را بدست آورده است. در دهه 80 میلادی، این شرکت توانست سیستمهای اندازه گیری وزن بر پایه Beta-ray و سنسورهای Z-Processors را طراحی کند و بعنوان اولین شرکت ایتالیایی در زمینه تولید سیستمهای اندازه گیری پیشرفته معرفی شود. یکی از زمینه های اصلی فعالیت شرکت الکترونیک سیستم، طراحی و تولید سیستمهای پیشرفته اندازه گیری ضخامت برای سیستمهای مختلف در خطوط تولید  میباشد. از محصولات اندازه گیری شرکت الکترونیک سیستم، تنها در کشور آلمان بیش از 500 دستگاه فروخته و نصب شده است و بیش از 90% کارخانه های مربوط به تولید لاستیک در چین ، از محصولات الکترونیک سیستم استفاده میکنند. امروزه این شرکت با بیش از 2500 سیستم ضخامت سنج نصب شده در سرتاسر جهان یکی از پیشگامان این صنعت در سطح بین المللی می باشد. از دیگر بخش های این شرکت می توان به تیم مجرب ایشان در زمینه بروزآوری کامل کلیه سیستم های الکترونیکی و کنترلی ماشین آلات قدیمی به بهترین شکل و تبدیل آن به بروزترین سیستم ها و امکانات اشاره کرد که راهگشای بسیاری از کارخانه های قدیمی در سطح اروپا و امریکا جهت بروزآوری ماشین آلات و انطباق آنها با استانداردهای روز دنیا بوده است. در پایان شایان ذکر است که الکترونیک سیستم همچنان به  عنوان یکی از برترین شرکت های جهان در زمینه اتوماسیون صنعتی در کنار صنایع مختلف از جمله تایر سازی قرار دارد.

انواع محصولات و خدمات این شرکت به شرح ذیل قابل تقسیم بندی است

ویرایش کنید

شـرکت الکــتـرونیک سیـــستم تـــولیــد کـننـده انواع سیـــســتمهای انــدازه گیری بـا تایـپ های مــخـتـلف سـنسـورهـا از جــمله IR , Beta, X-Ray,  Laser AirPressure  می باشد . سیــستم های دقــیق بکار رفته در سنسورهای ضخامت سنج الکترونیک سیستم جهت استفاده در صنایع مخــتلف در کنار سیستم های کنترلی پیشرفته آنها اطــمینان کاملی به تولید کنندگان جهت کنترل دقیق پروسه تولید داده است .

این سیستم یکی از بهترین و موثرترین شیوه های بررسی  صفحات  تولید شده در صنایع مختلف از جمله صنعت تایر (Rubber Sheet ) را ارایه می دهد. این سیستم علاوه بر سادگی در استفاده از بالاترین استانداردهای دنیا بهره برده و از دقت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این تجهیز امکان بررسی و اقدام مقتضی تعریف شده جهت هرگونه عیوب موجود اعم از حبس هوا ، عیوب در لبه ها و … را داشته و کلیه تصاویر قابلیت ذخیره سازی جهت گزارش گیری های آتی را دارند.

 تکنولوژی انحصاری متعلق به الکترونیک سیستم که به منظور سنجش میزان ضخامت محصول بصورت مستقیم و بدون تماس طراحی شده و قابلیت اندازه گیری با دقتی در سطح میکرون را داشته و مجهز به سیستم کالیبراسیون خودکار می باشد. این سیستم جهت استفاده در بخش های مختلف صنایع از جمله انواع سیستم های کلندرینگ مناسب می باشد. نوع دیگری از این سنسور ها با نام Essair™ Reflex در این شرکت تولید می شود که امکان اندازه گیری یکطرفه را نیز دارد.

یک سیستم  اندازه گیری ضخامت از نوع تابشی است که با قرارگیری بصورت عمود بر روی انواع رول ها و با استفاده از بازوهای متحرک خود اندازه گیری بسیار دقیقی از ضخامت مواد در طول رول ارائه می دهد .

موارد کاربرد: مناسب جهت اندازه گیری ضخامت هر نوع آمیزه لاستیکی ، پلاستیکی و… در سطح انواع رول ها در طی پروسه تولید.

یک تجهیز اندازه گیری ضخامت با استفاده یک سیستم پنوماتیکی جهت اندازه گیری مستقیم و بدون تماس می باشد. این سیستم با موقعیت یابی و کالیبراسیون خودکار ، اندازه گیری دقیقی بر پایه برگشت هوا و سنسورهای پیشرفته انجام می دهد. از این تجهیز می توان در صنعت تایر و کلیه صنایعی که از سیستم های کلندرینگ استفاده می کنند بهره برد.

این تجهیزات با استفاده از سیستم بازتابی ضخامت محصولات قابل انعطاف را با بالاترین دقت اندازه گیری می کند . این سیستم با استفاده از تکنولوژی Laser-Inductive  کالیبراسیون خودکار و با حرکت پایدار سنسور شرایط استفاده در گستره بزرگی از صنایع با ضخامت های محصول متفاوت (از جمله صنعت تایر) را دارد .

ویرایش کنید

 اسکنرهای صنعتی مختلف الکترونیک سیستم با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های جهانی و با اتکا بر سالها تجربه این شرکت در صنایع و آگاهی کامل نسبت به نیازهای صنعت، طراحی و تولید شده است. هم اکنون کارخانه های مطرح در جهان سال هاست که با استفاده از این تجهیزات کنترل پروسه تولید و کیفیت را تضمین نموده اند.

یک اسکنر خودکارکه با سیستم کشویی سنسور،  پایداری مکانیکی و تعادل بالا و همچنین قابلیت تنظیم شیب و سرعت سنسور ، تجهیزی منحصر به فرد جهت گستره وسیعی از صنایع می باشد. این سیستم اسکنر با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی و با کیفیت ترین قطعات در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

رفلکس یک اسکنر خودکار با سیستم کشویی سنسور است که با استفاده از سیستم بازتاب نسبت به یک رول مرجع که با سرعت خط تولید هماهنگ است کار می کند و با توجه به ساختاری قوی جهت استفاده در شرایط سخت کاری کاملا مناسب می باشد. این اسکنر با شرایط نگهداری و تعمیرات آسان و دقت بسیار بالا، تجهیزی قابل اتکا در بسیاری از صنایع می باشد.

این اسکنر بسیار سبک، دارای ساختاری یکپارچه و ابتکاری شرکت Electronic System  بوده و از ترکیب پنل های فولادی ضد زنگ، سنسور و تجهیزات پیشرفته تشکیل شده که قابلیت اسکن در حرکت با بالاترین دقت را ارائه می دهد.سرعت حرکت سنسور با توجه به تنظیمات اپراتور مجاز قابل تغییر می باشد. این اسکنر با توجه به نیاز صنایع  جهت بهره گیری از بهترین تجهیزات در فضاهای محدود و حساس به وزن، طراحی و به بازار های جهانی ارائه گردیده است.

این اسکنر خودکار با استفاده از سیستم بازتابی نسبت به رول مرجع که با سرعت خط هماهنگ می باشد عمل می کند. این اسکنر به سادگی مونتاژ می شود و رفع عیوب احتمالی در آن بسیار ساده می باشد. این سیستم با روش متفاوت در انجام اسکن کلیه خصوصیات سیستم Slim Duplex را دارد.

این تجهیز یک سیستم اندازه گیری مستقیم ضخامت متشکل از یک اسکنر تک پرتو با ساختار بیرینگ، رول مرجع و سنسور اندازه گیری جریان هوا می باشد. این سیستم از سنسورهای منحصربه فرد ESSAIR که از ابداعات شرکت Electronic system  جهت اندازه گیری ضخامت بصورت مستقیم می باشد و در 10 سال گذشته در صدها تاسیسات در سرتاسر جهان نصب شده، بهره می برد. سیستم SWAN S.A. مجهز به یک لوله فولادی است که بر روی دو تکیه گاه محکم شده است، تکیه گاه را می توان  بر روی هر قسمت از ماشین تولیدی و بدون هیچگونه تغییر در ساختار آن نصب نمود و سیستم اندازه گیری بصورت عمود در انتهای لوله فولادی نصب می گردد . این سیستم با قابلیت اندازه گیری تا حداکثر عرض 3000 میلیمتر محصول، جهت گستره وسیعی از صنایع از جمله صنعت تایر کاملا مناسب می باشد .

 این سیستم یک اسکنر خودکار جهت اندازه گیری در حالت متحرک است. این اسکنر بیش از یک اسکنر سنتی در صنعت است زیرا از یک روش اندازه گیری منحصربه فرد استفاده می کند، در این روش دو سنسور مجهز به درایو مستقل بر روی اسکنر نصب شده است که علاوه بر وظایف ذاتی خود مزایای زیادی جهت کالیبراسیون سیستم، کیفیت و سرعت پاسخ دهی خط تولید دارد. این سیستم با کالیبراسیون خودکار و در حین تولید و همچنین با بهره گیری از تجهیزاتی با بهترین کیفیت موجود در جهان تجهیزی مناسب جهت صنایع مختلف از جمله صنعت تایر می باشد.

ویرایش کنید

تکامل روزافزون تکنولوژی و الزامات کیفی تولید، کنترل آنلاین پروسه تولید را امری اجتناب ناپذیر نموده است که سیستم های بازرسی شرکت  الکترونیک سیستم نه تنها این الزامات را به بهترین شکل برآورده نموده اند بلکه با جلوگیری از هرگونه نقص در تولید ، کیفیت محصولات را تضمین می نمایند.

سیستم  Flex Feed یک سیستم کنترل تغذیه کلندر است که با بهره گیری از دوربین های اینفرارد ترموگرافیک اطلاعات پایدار و قابل اعتمادی در مورد میزان مواد بین رول های کلندر ارایه میدهد. تابش های متفاوت اینفرارد تصویری واضح از شرایط تغذیه کلندر بدون در نظر گرفتن رنگ مواد در اختیار قرار می دهد. این سیستم می تواند با اتصال به سیستم تغذیه، میزان تغذیه در قسمت ها مختلف رول را یکسان نماید. این سیستم همچنین دارای مزیت های دیگری از قبیل نمایش میزان توزیع دما در سطح مواد و سیستم بک آپ گیری از تصاویر به مدت یکسال را دارا می باشد.

سیستم Flexcord به عنوان یکی از بهترین سیستم های کنترل خروجی کلندرهای سیمی و نخی در جهان مطرح است. این سیستم یک اسکنر ویژه مجهز به اشعه ایکس و سنسور خطی دارد که با اتکا بر نرم افزار پیشرفته خود تصویری واضح و دقیق از نحوه قرارگیری سیم و نخ در داخل آمیزه را بصورت پیوسته ارایه داده و هرگونه خطا و فاصله مشاهده شده را بلافاصله در جهت جلوگیری از کاهش کیفیت و افزایش ضایعات  هشدار می دهد. این سیستم با حداقل تابش ایکس ری کار می کند که از 37 کیلو ولت و  1.25 میلی آمپر تجاوز نمی کند (سایر دستگاه های ایکس ری از 50 تا 70 کیلو ولت با 2 تا 8 آمپر کار می کنند) و هیچگونه خطری برای اپراتور به همراه ندارد .

سیستم Scaneye میکروسکوپ شما در خط تولید است. Scaneye یک سیستم اسکن با یک یا چند دوربین است که بصورت آنلاین تجزیه و تحلیل دقیقی از جزیی ترین قسمت های سطوح تولیدی را انجام می دهد. این سیستم با کیفیتی برابر با میکروسکوپ آزمایشگاهی خاطری آسوده نسبت به عدم وجود کوچکترین مورد در سطح تولیدات را فراهم می نماید.

ویرایش کنید

الکترونیک سیستم از همان بدو تاسیس و طی 35 سال گذشته پروژه های اتوماسیون صنعتی بسیار متنوعی در صنایع مختلف در سرتاسر جهان به انجام رسانیده است که در صنعت تایر می توان به اتوماسیون کامل  خطوط کلندر ، خطوط اکسترودر، میکسر، اینرلاینر، رولرهد و … اشاره نمود . شرکت الکترونیــک سیستم ضمن همکاری نزدیک و طولانی مدت با ســازندگان مطرح ماشین آلات تولیدی صنعت تایر در دنیا و همچنین سابقه ای به قدمت سه دهه در پیاده سازی اتوماسیون صنعتی بر پایه ماشین آلات متفاوت در تمامی تایرسازان مطرح جهانی از یک سو و بهره مندی از تجربه مهندسان خود از سوی دیگر، ارایه بهترین خدمات اتوماسیون در صنعت تایر را برای مشتریان خود تضمین می نماید. شایان ذکر است تمامی مراحل مهندسی، توسعه نرم افزار و تولید تجهیزات در شرکت الکترونیک سیستم و بر اساس نیازمندی ها و ملاحظات فنی و کنترلی مدنظر مشتری انجام می شود.

اسکرول به بالا